Eğitmen ve Eğitmen Adayları için Staj Programı

Pilates eğitimini tamamlamış eğitmen adayları için "Gözlem ve Pratik Programı":

Pilates eğitimini tamamladıktan sonra, bir üye ile ders yapmadan önce, tamamlanması gereken gözlem ve pratik saatlerini içerir. Eğitmen adayları, 4 haftalık program boyunca, haftada 2 ya da 3 gün günlük toplam 8 ya da 12 günlük programlardan birini seçerek stüdyomuzda dersleri gözlemler, tecrübeli eğitmenlerden ders alır ve eğitmenlere ders verirler.

Programın İşleyişi

  1. Hafta gözlem ve pratik haftası: Eğitmen adayı stüdyoda yapılan dersleri gözlemler, her ders öncesi üyenin fiziksel durumu, varsa rahatsızlıkları ile ilgili bilgilendirilir. Stüdyonun uygun olduğu saatlerde antrenman yapar.
  2. Hafta: Gözlem ve pratik saatlerine ek olarak, 4 eğitmenden 8 günlük program için toplam 4 saat 12 günlük program için toplam 6 saat birebir ders alır. Varsa soruları üzerinden eğitmenlerle birlikte soru cevap ve pratik olmak üzere çalışır.
  3. Hafta: Gözlem ve pratik saatlerine ek olarak, 4 eğitmene ayrı ayrı 8 günlük program için toplam 4 saat 12 günlük program için toplam 6 saat pilates dersi verir. Her dersin sonunda geri bildirimler üzerinden soru cevap şeklinde ilerlenir.
  4. Hafta: Gözlem ve pratik saatlerine ek olarak, 4 eğitmene 8 günlük program için toplam 4 saat 12 günlük program için toplam 6 saat single ve düet ders verir. Her dersin sonunda geri bildirimler üzerinden soru cevapkonuşulur. Programın sonunda 4 eğitmene grup mat dersi verir ve dersin sonunda eğitmenler geri bildirimde bulunur.
Programın Amacı

Eğitimini tamamlamış eğitmen adaylarını, üye karşısına çıkmadan önce ders vermeye hazırlamak ve kendisini geliştirmesi için uygun fırsat ve stüdyo ortamı yaratmaktır.
 
6 Pilates olarak pilatesin, hareket yapmak ve yaptırmak değil , hareket yapılırken doğru postür hizalanması ve hareketlerin bütününden öte ayrıntıların önemli olduğu düşüncesindeyiz.
 
Bu doğrultuda;
 
Programın sonunda eğitmen adayları, karşılıklı belirlenen hedefler ve amaçlar doğrultusunda eğitmen-üye iletişimi, ders akışının programlanması, üyenin fitlik ve beceri düzeyine göre hareket seçimi, yapılan hareket özelinde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar ve ders bütünlüğü gibi konularda fikir sahibi olacaklardır.
 
Tecrübeli eğitmenler, eğitmen adaylarını , verdiği dersleri nasıl daha iyi hale getirebileceği konusunda eğitmen adayına destek olur.

***Bu program bir anatomi, repertuar ya da özel sağlık problemlerine yaklaşım biçimleri eğitimi içermemektedir. ***
 
***Ekol ayırt etmeksizin, her ekolün kendi içerisindeki dinamiklerine ve değişkenliklerine saygı duyularak bunların değiştirilmesi yönünde değil, bunlara sadık kalarak sadece öğrenilen pilates repertuarlarının tekrar edilmesi, kendi üzerinde uygulanması ve üyeye aktarımını içerir.***

staj-programi

Pilates eğitimimi aldıktan sonra tek dileğim , iyi bir çatı altında staj yapabilmekti. Degerli Işık Akgöl’ün de tavsiyesi ile Altı Pilates ile irtibata geçtim . Hiçbir ekol ve kurum takıntısı olmayan tek amaçları , doğru eğitmenlerin bu sektörde hizmet vermesini saglamak olan ; Profesyonel ve işini ciddiye alan bu güzel insanların ; önce farklı ihtiyaçları olan üyelerle yaptıkları dersleri gözlemlemek, sonra onların bana ders vermesi ve benim onlara ders vermem, akabinde yanlışlar / doğrular uzerine yapılan öğretici sohbetler ile devam eden bir aylık programda, bana kattıkları size anlatmam mümkün degil . Sadece size , yeni sertifikasını almış tüm eğitmen adaylarına tereddütsüz önereceğim az bulunur profesyonellikte bir kurum oldugunu söyleyebilirim . Bana kattıklarınız ve bu yolda ilerleyebilmenin doğru yollarını gösterdiğiniz için teşekkürler ve tekrar görüşmek üzere.

Sibel Kiper – Altı Pilates Staj Programı katılımcısı

Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın