Pilates Nedir ?

Pilates, en içten başlayarak en dıştaki kaslara kadar, vücuttaki her kası çalıştıran bir egzersiz biçimidir. Fiziksel olarak yapılan “bireysel emeklilik”tir. En sağlıklı insanlarda bile, yaş ilerledikçe oluşabilecek eklem ve kas rahatsızlıklarına karşı yapılan birikimdir. Ne kadar erken başlanırsa o denli büyük birikim elde edilir.

Özel Ders

Pilates, ilk başta aletli yapılan bir egzersiz olarak ortaya çıkmıştır. Aletli pilates; Reformer, Cadillac, Chair ve Barrel gibi pilates aletleri kullanılarak, birebir eğitmen gözetiminde yapılan bir özel derstir.

Pilates Dersi ve Özel Durumlar İçin Pilates

Detaylı Bilgi

Grup Dersleri

Temelde, dünyada yapılan tüm pilates egzersizlerinin prensipleri aynıdır. Kullanılan ekipman ve aletler, insan vücudunun yer çekimine karşı olan direncinin, azalmasını ya da artmasını etkiler. Matwork minder üzerinde, top (stability ball), pilates çemberi (fitness circle), lastik bant (thera-band), köpük silindir (foam roller) gibi matwork ekipmanları kullanılarak ve genellikle grup halinde yapılan pilates dersidir ve aletli pilatesten en büyük farkı, derse katılan kişi sayısıdır.

Grup Dersleri ve Ders programı Hakkında

Detaylı Bilgi

Fonksiyonel Antrenman

6 Pilates’de uygulanan Functional Training dersi, tamamen kendi vücut ağırlığınızı kullanarak açık havada koşu, stüdyo içerisinde kardio ve dairesel antrenmanları içerir. Dairesel antrenman belli sayıda egzersizin, çok az ara verilerek veya hiç ara verilmeden arka arkaya yapılmasıdır. Yüksek tempolu bir derstir. Kişiye özel olduğu gibi 2 ve 3 kişilik küçük gruplar halinde de gercekleştirilebilir. Fonksiyonel eğitimde amaç; kişinin günlük yağ yakımını arttırmak, kardiovasküler dayanıklılığının gelişmesini sağlamak, kassal dayanıklılın artması, patlayıcı kuvvetin gelişmesini sağlamak, daha iyi eklem hareketliliği ve daha verimli kassal hareketlilik kabiliyeti kazandırmaktır.

Detaylı Bilgi

Barre Workout

Bar Method, genellikle dansçıların kas kuvvetlerini, uzunluğunu ve esnekliğini korumak ve doğru posture için kullandıkları bir egzersiz rutinidir. Barre, yüksek tempolu yoğun bir antrenmandır, yağ yakımı fazladır. Zorlu karın, kalça ve bacak hareketleri içerir. Tüm pilates prensipleri geçerlidir; konsantrasyonu core (merkez) bölgesi ve doğru duruştur. Pilates biraz daha küçük ve derindeki kaslar üzerinde yoğunlaşırken Bar Method büyük kas gruplarına yönelik çalışır ve belirli pozisyonlarda pilatesten daha uzun süre kalabilmeyi gerektirir. Yüksek şiddetli, aralıklı yapılan bir antrenmandır, yoğun fiziksel aktiviteden derin strece geçilir.

Detaylı Bilgi

DAHA İYİ HİSSETMEYE HAZIR MISIN ?

Üyelik ve Ücretsiz Demo Dersi (Postür Analizi ve Konsültasyon) Hakkında Bilgi Almak İçin

BİZE ULAŞIN