Pilates ve Stüdyomuz ile ilgili daha fazla bilgi almak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Özel Ders

Bilinen adıyla aletli pilates dersi… Pilates, en içten başlayarak en dıştaki kaslara kadar, vücuttaki her kası çalıştıran bir egzersiz biçimidir ve kişiye özeldir. Biz Altı Pilates’te dersleri aletli ya da mat olarak ayırmıyoruz. Aletler bir amaç değil, araç bizim için.
 
Öncelikle, üyelerimize vücutlarını nasıl kullanmaları gerektiğini öğretiyoruz. Hepimiz kolumuzu yukarı kaldırmayı biliyoruz ama bunu nasıl yaptığımızı ve bunu yaparken vücudumuzun geri kalanında olan değişiklikleri fark etmiyoruz. Biz önce vücudu fark etmeyi, dinlemeyi, anlamayı öğretiyoruz. Kimi hareketler yüksüz ve desteksiz, sadece vücut ağırlığıyla daha etkili oluyorken o üyemiz için, kimi zaman da bilinen klasik pilates aletleri; Reformer, Cadillac, Chair ve Barrel ve hatta bilinenlerin yanı sıra RedCord, CoreAlign gibi aletlerle daha iyi sonuç alıyoruz.


Özel Durumlar: Medikal Pilates ya da Klinik Pilates
 
Her kişinin vücut yapısı, vücut algısı, sağlık durumu, enerjisi, tarzı, psikolojisi farklı olduğu için üyelerimizin programları da onlarla kurduğumuz iletişim de ders yapış şeklimiz de bambaşka. Bunlara ek olarak bir de özel sağlık durumları var. Çoğunlukla bu klinik pilates ya da medikal pilates olarak biliniyor. Bizim için özel sağlık durumları, kişiye özel pilatesin bir parçası. “Hamile pilatesi” de aynı şekilde. Hamilelik de vücudun bu süreçteki durumu da her kadında farklı yaşanıyor. Bel fıtığı olan bir hamile ile kalça ya da diz ağrıları yaşan bir hamilenin vücudunun ihtiyaçları bambaşka. Aynı şekilde çok hareketli bir kadın ile çok daha sakin birinin hamileliği de… Alti pilates olarak “amacımız” birlikte çalıştığımız her üyenin, sağlık durumu için gerekli donanıma sahip olmak. Pilatesin; bel fıtığı pilatesi, hamile pilatesi, diz ağrısı pilatesi diye sınıflandırılmadığının bilincinde olup, her kişiyi kendi özelinde değerlendirip sağlık durumlarına uygun, destekleyici ve iyileştirici ders programlarıyla, her üyemizle ayrı ayrı ilgilenmek. Bunun için öncelikli işimizin, her türlü sağlık problemiyle ilgili doğru ve güvenilir kaynaklardan eğitimler almak, araştırmak, okumak ve dünyadaki gelişimleri takip etmek olduğunun bilincindeyiz.


Eğitmenler