Sizi öncelikle çocukluğunuzda yerdeki oyuncaklarınızı, bebeğinizi veya bilyelerinizi almak için eğildiğiniz, ağaçlara tırmandığınız, bisikletinizi caka satmak uğuruna günde 100 tur sürdüğünüz,yıldırım gibi ip atladığınız, ninja gibi taklalar attığınız, rüzgar gibi koştuğunuz zamanlara davet etmek istiyoruz… Biraz düşünün lütfen…
Şimdi ise gelin en temel hareketlerden başlayalım. Kanepenin altına kaçan terliklerinizi almaya çalıştınız, yerden bilgisayar çantanızı kaldırdınız veya alışveriş çantanız omzunuzda vitrinlere bakıyorsunuz. Beliniz ya da omuzunuz hafif sinyal verse de eğildiniz, doğruldunuz ve taşıdınız.
Aradan geçen zaman çocukken rahatlıkla yaptığınız hareketleri biraz (!)zorlaştırmış sanki…ne dersiniz?
Biliyoruz bu sıralar işler yoğun, bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda ya direksiyon sallıyorsunuz ya da toplantıdasınız. Hafif kambur duruyorsunuz. Trafik, gaz-debriyaj-fren derken kalçanız ağrıdı. Eve dönüp dinlenmek istiyorsunuz. Hakkınız…
 
Ama bizim size başka bir önerimiz var…Öncesinde bize 6 Pilates’ e gelin, bir kahve içelim, biraz sohbet edelim…
 
 
Hayatınızda spor, işe yürüyerek gitmek, asansör yerine merdiven kullanmak, arada sırada bünyesinde yüksek sakatlık riski barındıran halı saha maçları yapmak,yemeklerden sonra 40 adım atmak, toplu taşıma araçlarına koşarak yetişmek, konserlerde ayakta durmak ve bunlara benzer 100 farklı aktivitede var, biliyoruz..
 
Bunları yapmayın demiyoruz, hobi olarak gene yapın :)
 
Biz size çocukluğunuzdaki esnekliğinizi, hareket kabiliyetinizi geri kazanmanın çok da zor olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Nasıl mı?
6 Pilates ile…
 
Pilates az önce saydıklarımız gibi hobiniz olsun istemeyiz. Pilates günlük rutininizin bir parçası olsun,daha esnek, mutlu ve huzurlu olun isteriz.
Postürünüzün düzgün kalmasını, hareketlerinizin akıcı ve canlı olması hedefimiz..
Kaslarınız esnemesi sonucu boyunuz birkaç santim uzadığında yüzünüzdeki gülümsemeyi,dik durmanın sağladığı güveni hissetmenizi isteriz.
Sizi, hayatınız boyunca vücudunuzda barındırdığınız ve varlığından haberdar olmadığınız küçük kaslarınızla tanıştırırken biz de sizinle tanışmak isteriz.
Bir kahve içmeye gelin.
 
Bekliyoruz!
 
Çağrı Gülenoğlu